Konferencja „Zastosowanie koncepcji teoretycznej intertemporalności Jarosława Mikołajewicza”

W piątek 8 czerwca 2018 r. w Auli Lubrańskiego Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul Wieniawskiego 1 odbędzie się organizowana przez Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UAM konferencja naukowa zatytułowana „Zastosowanie koncepcji teoretycznej intertemporalności Jarosława Mikołajewicza”. Uroczysta konferencja poświęcona jest pamięci zmarłego w czerwcu 2016 r. prof. UAM dr hab. Jarosława Mikołajewicza, wieloletniego pracownika Katedry Teorii i Filozofii Prawa WPiA UAM. Konferencja ta składać się będzie z dwóch części.

W części pierwszej, poświęconej wspomnieniu prof. Mikołajewicza, głos zabiorą: Jego Magnificencja Rektor UAM prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki, Dziekan WPiA UAM prof. zw. dr hab. Roman Budzinowski oraz Kierownik Katedry Teorii i Filozofii Prawa WPiA UAM prof. zw. dr hab. Marek Smolak. Następnie planowane jest uroczyste wręczenie medalu Homini Vere Academico. Po jego wręczeniu głos zabierze dr Paweł Kokot, doktorant prof. Jarosława Mikołajewicza, który przedstawi wystąpienie: „Profesor Jarosław Mikołajewicz – mój nauczyciel akademicki”. Rozpoczęcie tej części konferencji planowane jest na godz. 10.00.

Druga część, która rozpocznie się o godz. 11.30, poświęcona będzie recepcji koncepcji teoretycznych prof. Jarosława Mikołajewicza. W jej trakcie referaty przedstawią pracownicy Wydziału Prawa i Administracji UAM: prof. zw. dr hab. Andrzej Skoczylas, prof. zw. dr hab. Krzysztof Ślebzak, prof. UAM dr hab. Dominik Mączyński, prof. UAM dr hab. Marcin Walasik, dr hab. Agnieszka Pyrzyńska, dr Mikołaj Hermann oraz dr Wojciech Szafrański. Wystąpią również przedstawiciele innych uniwersytetów: prof. UZ dr hab. Hanna Paluszkiewicz (Uniwersytet Zielonogórski), prof. UG dr hab. Jacek Wiewiórowski (Uniwersytet Gdański) oraz dr Maurycy Zajęcki (Uniwersytet SWPS). Moderatorem panelu będzie prof. zw. dr hab. Andrzej Bator (Uniwersytet Wrocławski).

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.