Monografia „Globalization of Law. The Role of Human Dignity”

Z radością informujemy, że w wydawnictwie Thomson Reuters Aranzadi ukazała się książka pod redakcją dr. Macieja Dybowskiego oraz prof. Rafael García Péreza  (Universidad de Navarra) zatytułowana „Globalization of Law. The Role of Human Dignity”. Książka jest efektem prac polsko-hiszpańskiej grupy badawczej, w ramach projektu „Teoria i dogmatyka w procesie globalizacji prawa”.

Publikacja poświęcona jest wyzwaniom, które napotyka prawo w związku z procesami globalizacyjnymi. Z podsumowania książki na stronie wydawcy: „Wyraźną cechą tej książki jest występujący między jej współautorami konsensus filozoficzny. Ów konsensu zbudowany jest wokół godności osoby ludzkiej i jej prawnej doniosłości w coraz bardziej zglobalizowanym świecie. Jest to osoba obdarzona wrodzoną godnością, która dostrzegana z różnych perspektyw, daje nadzieję na rozwiązanie problemów wynikających ze zjawisk określanych mianem globalizacji prawa”.

W opracowaniu znalazł się tekst dr. Macieja Dybowskiego („Dignity’s role in legal reasoning”) oraz innych polskich naukowców: dr. hab. Piotra Szwedo (Uniwersytet Jagielloński), dr. Karola Dobrzenieckiego (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu),  dr Anety Jakubiak-Mirończuk, dr. Marcina Romanowskiego oraz mgr. Radosława Kołatka (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie). W publikacji znalazły się także rozdziały zagranicznych badaczy: prof. Rafaela Domingo (Emory University School of Law), prof. Fernando Simón Yarza, prof. Francisco B. López-Jurado, prof. Juana Carlos Hernandeza, prof. Rafaela García Péreza, prof. Alberto Muñoz Fernándeza, dr. Joseby Fernández Gaztea (Universidad de Navarra) oraz prof. Nicolása Zambrana Tévara (KIMEP University in Almaty).

Więcej informacji na stronie wydawnictwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publikacje i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.