Prof. Marek Smolak nowym Redaktorem Naczelnym Ruchu Prawniczego, Ekonomicznego i Socjologicznego

Z radością informujemy, że Kierownik Katedry Teorii i Filozofii Prawa prof. Marek Smolak odebrał w piątek nominację na stanowisko Redaktora Naczelnego Ruchu Prawniczego, Ekonomicznego i Socjologicznego. Wydawany przez Wydział Prawa i Administracji w ramach współpracy UAM z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu RPEiS to najstarsze czasopismo prawnicze w Polsce, założone w 1921 r. W trakcie niemal stuletniej historii publikowali w nim wybitni przedstawiciele nauki prawa, w tym m.in.: Czesław Znamierowski, Hans Kelsen, Zygmunt Ziembiński czy Zbigniew Radwański. Redaktorami czasopisma byli zaś wybitni profesorowie Wydziału: Antoni Peretiatkowicz, Alfred Ohanowicz, Zbigniew Radwański, Zygmunt Ziembiński, Maciej Zieliński i – zmarła w sierpniu 2018 r. – prof. Teresa Rabska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obrony i awanse i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.