Konferencja Naukowa „O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa. Konferencja poświęcona pamięci Profesora Stanisława Czepity”

Logo UAMW dniu 26 listopada 2020 roku r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana „O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa. Konferencja poświęcona pamięci Profesora Stanisława Czepity” zorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Instytut Nauk Prawnych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na zaproszenie organizatorów słowo wstępne wygłosi prof. dr hab. Sławomira Wronkowska. Ponadto na konferencji wystąpi również prof. UAM dr hab. Marzena Kordela oraz pracujący jeszcze do niedawna w naszym Zakładzie prof. dr hab. Wojciech Patryas. Prof. Kordela wygłosi referat pt. „Normy prawne jako kategoria norm aksjologicznych”, z kolei prof. Patryas przedstawi wystąpienie pt. „Prawodawca jako twórca rzeczywistości”.

Obok pracowników Zakładu, w Konferencji wezmą udział także prof. UAM dr hab. Barbara Janusz-Pohl z Zakładu Postępowania Karnego, która wygłosi referat pt. „Wpływ konotacyjnej koncepcji reguł konstytutywnych na modelowanie formuł wadliwości czynności karnoprocesowych” oraz pracujący w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego prof. UAM dr hab. Krzysztof Mularski, który wystąpi z tematem „Kodeksowa regulacja formy dokumentowej a problem życzliwej interpretacji”.

Więcej informacji na temat Konferencji znajdą Państwo TUTAJ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.