Konferencja Naukowa „Zygmunt Ziembiński 1920-2020”

Plakat Konferencji Zygmunt Ziembiński 1920-2020W 2020 r. obchodziliśmy stulecie urodzin Profesora Zygmunta Ziembińskiego: jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej teorii i filozofii prawa, znakomitego naukowca i oddanego nauczyciela, nazywanego – nie tylko w Poznaniu – Profesorem Profesorów. Choć pandemia COVID-19 uniemożliwiła nam wówczas spotkanie, to nadal jest to znakomita sposobność, by przypomnieć sobie dokonania Zygmunta Ziembińskiego oraz podjąć rozważania nad aktualnością jego ustaleń dla badań współcześnie prowadzonych w prawoznawstwie.

W związku z chęcią realizacji powyższych celów, Zakład Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UAM ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową: „Zygmunt Ziembiński 1920-2020”.

Konferencja odbędzie się 6 października 2022 r. w należącym do Wydziału Prawa i Administracji UAM budynku Collegium Iuridicum Novum, mieszczącym się przy Al. Niepodległości 53 w Poznaniu. Obrady toczyć się będą rzecz jasna w Auli Profesora Zygmunta Ziembińskiego. Możliwe będzie też uczestnictwo on-line, za pośrednictwem wideokonferencji.

Na konferencji referaty wygłoszą: prof. Sławomira Wronkowska, prof. Jan Woleński, prof. Marcin Matczak, prof. Andrzej Bator, prof. Tomasz Gizbert-Studnicki, prof. Leszek Leszczyński, prof. Marek Zirk-Sadowski, prof. Jerzy Zajadło, prof. Marzena Kordela, dr Maciej Dybowski oraz dr Mikołaj Hermann.

Szczegółowy program konferencji prezentuje się następująco:Szczegółowy program konferencji

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji w formie zdalnej, uprzejmie prosimy o rejestrację do 04.10.2022 r. do końca dnia poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod adresem: https://forms.office.com/r/q47Wzq16UQ

Link do udziału w wideokonferencji zostanie udostępniony osobom zarejestrowanym w dniu 05.10.2022 r.

Udział osobisty w Auli Zygmunta Ziembińskiego nie wymaga rejestracji.

Serdecznie zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.