Wykład i seminarium dr Vereny Klappstein

Katedra Teorii i Filozofii Prawa oraz Koło Naukowe Teorii i Filozofii Prawa im. Zygmunta Ziembińskiego UAM serdecznie zapraszają na otwarte seminarium pt. “How much of Aristotle’s four Causes can be found in legal interpretation”, które poprowadzi dr Verena Klappstein z Uniwersytetu w Passau. Seminarium w języku angielskim odbędzie się w poniedziałek, 9 października 2017, o godz. 18.15 w s. 2.3 CIN.

Z kolei we wtorek, 10 października 2017, o godz. 10 w s. Delta CIN dr Verena Klappstein wygłosi wykład w języku angielskim zatytułowany “Why do lawyers need reasons for Legal Reasoning?”.

Dr Verena Klappstein doktorat pt. “Prospective Overruling in Judgements of the Civil Courts” obroniła na Philipps-University w Marburgu. Obecnie przygotowuje na Uniwersytecie w Passau habilitację pod roboczym tytułem “Constituting the freedom of contract via obligation and prohibition to contract – a comparative legal analysis for Germany, Austria, France, Great Britain and Switzerland”. Obok teorii i filozofii prawa jej zainteresowania naukowe obejmują prawo handlowe, prawo bankowe, prawo europejskie oraz postępowanie cywilne. Skrócony profil naukowy dr Klappstein dostępny jest pod tym adresem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.