Monografia „Poznań School of Legal Theory” opublikowana w wydawnictwie Brill

Okładka książki "Poznań School od Legal Theory"; na niebieskim tle biały napis zawierający tytuł i redaktorów książki. Górny i dolny fragment okładki to biały z niebieskimi napisami zawierającymi informacje o wydawnictwie i serii wydawniczejNakładem wydawnictwa Brill ukazała się anglojęzyczna monografia pod redakcją prof. dr. hab. Marka Smolaka i dr. Pawła Kwiatkowskiego pt. „Poznań School of Legal Theory”, stanowiąca podsumowanie projektu grantowego NPRH 21H 16 0006 84 „Adam Mickiewicz University Theory and Philosophy of Law”.

Książka składa się z rozdziału wprowadzającego „Poznań School of Legal Theory. Origins – People – Ideas”, który przedstawia historię i główne założenia Szkoły, oraz dwudziestu trzech oryginalnych prac reprezentantów środowiska naukowego poznańskich teoretyków prawa, opublikowanych wcześniej w języku polskim. W przeglądzie tym znalazły się teksty protagonisty Poznańskiej Szkoły Teorii Prawa – prof. Czesława Znamierowskiego, założyciela Szkoły – prof. Zygmunta Ziembińskiego, jego uczniów i współpracowników, a także prace nowego pokolenia poznańskich teoretyków prawa, określanych mianem kontynuatorów Poznańskiej Szkoły Teorii Prawa. W książce znaleźć więc można teksty: prof. Leszka Nowaka, prof. Macieja Zielińskiego, prof. Sławomiry Wronkowskiej, prof. Stanisława Czepity, prof. Wojciech Patryasa, a także prof. dr. hab. Marka Smolaka, prof. UAM dr. hab. Jarosława Mikołajewicza, prof. UAM dr hab. Marzeny Kordeli, dr. Macieja Dybowskiego, dr. Piotra F. Zwierzykowskiego, dr. Michała Krotoszyńskiego i dr. Mikołaja Hermanna.

Więcej informacje o książce znaleźć można na stronie wydawnictwa Brill.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publikacje i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.