Członkowie Zakładu na Międzynarodowej Konferencji Naukowej im. prof. Stanisława Czepity

Plakat konferencjiW dniach 24 i 25 listopada 2022 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „O Pojmowaniu Prawa i Prawoznawstwa”, organizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Konferencja, której była to już trzecia edycja, nosi imię Profesora Stanisława Czepity, wybitnego teoretyka prawa, który – przed zatrudnieniem na Uniwersytecie Szczecińskim – swoją karierę akademicką rozwijał na Wydziale Prawa i Administracji UAM, pracując najpierw w Zakładzie Prawniczych Zastosowań Logiki, a następnie w Katedrze Teorii Państwa i Prawa UAM. W Radzie Naukowej konferencji, obok prof. dr. hab. Tomasza Gizbert-Studnickiego i prof. dr. hab. Leszka Leszczyńskiego, zasiadała prof. dr hab. Sławomira Wronkowska.

W ramach pierwszego dnia konferencji prof. dr hab. Sławomira Wronkowska moderowała panel nr I. Tego samego dnia konferencji część I Panelu Młodych moderował dr Michał Krotoszyński, który wygłosił także referat zat. „Ustawa o zakazie propagowania komunizmu z perspektywy teorii aktów mowy” w ramach Panelu III. Na tym samym panelu swój referat zat. „O normach sprzężonych raz jeszcze. Analiza teoretycznoprawna” wygłosił dr Mikołaj Hermann.

Więcej informacji na temat konferencji, w tym o styczniowym Areopagu „O pojmowaniu praworządności – czy współczesne mechanizmy prawne nadążają za procesami społecznymi?”, który odbywa się w ramach Konferencji, jest dostępnych TUTAJ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.